VIBE SPACE 3D - NOWA JAKOŚĆ ZA ROZSĄDNĄ CENĘ

VIBE SPACE 3D - NOWA JAKOŚĆ ZA ROZSĄDNĄ CENĘ
Debiut zestawu Space 3D to prawdziwy kamień milowy w historii głośników midbassowych. Dla biznesu o reputacji wielkiego basu, przygotowanie zestawów z myślą o wysokiej jakości, to nie lada wyzwanie. Produkt taki powinien być co najmniej lepszy niż dobry. Oto, zatem najwyższa pora przyjrzeć się, co oferuje nowy system Vibe.

Midbass na pierwszy rzut oka kojarzy sie z produktami takich firm jak Focal, Hertz czy JL. Choć już wcześniej co nieco wiedzieliśmy na temat nowej konstrukcji, to i tak musieliśmy się wstrzymać do ostatniej chwili, kiedy to mogliśmy w pełni poznać nowy zestaw. 18 miesięcy prac zespołu badawczo-rozwojowego poświęcono na przygotowanie jak najbardziej wartościowego zestawu głośników, który zapewni świetną relacje jakość-cena.

Jak to wszystko skomponowano ?

Midbass odpowiada przede wszystkim za krystaliczny i wiarygodny środek pasma i przez to stał sie liderem wśród głośników Vibe i FLI. Zadanie postawione konstruktorom było proste: stworzyć komponenty wykorzystujące najnowsze technologie i materiały. Jeśli zyskasz szanse wziąć nowe Space 3D do ręki, szybko zrozumiesz jak wiele pracy wykonał zespół inżynierów. Doskonałe kosze, zwrotnice i wszelkie detale wzbudzają podziw już na pierwszy rzut oka.

Woofer

Odlewany kosz to dzieło sztuki i wskaźnik wysokiej klasy: ascetyczny, elegancki i solidny. Trochę boli, gdy tak piękne dzieło trzeba schować w drzwi i nie móc chwalić się jego wyglądem.
Konwencjonalny magnes ferytowy to jest to. Vibe odpuścił sobie lekki neodym, gdyż był zbyt daleko posuniętym kompromisem. Solidne pole magnetyczne przy zachowaniu rozsądnych rozmiarów było nie do przecenienia, a po za tym okazało się do przełknięcia dla księgowych. Cewka 35mm osadzona z aluminiową membraną to dalej przyzwoita masa i solidne osiągi. Podwójne zawieszenie poliuretanowe gwarantuje dobre wsparcie dla membrany i kontrolę większych jak i mniejszych odchyleń. Wyniki pomiarów są jednoznaczne - linearność przez całe spektrum pasma nawet przy dużej mocy. Nie zabrakło również gadżetu Hi-End - solidnych, zakręcanych terminali.

Średniotonowy

Głośnik 45mm bazuje na tej samej technice, co woofer. Masywna, ale cienka membrana jest również osadzona na odlewanym koszu. Możecie wierzyć lub nie, ale inżynierowie VIBE ciężko się nad nim napracowali, by uniknąć kompromisów. Czuć to na każdym kroku. Jakość wykonania i technologia winduje głośnik w stronę Hi-End. Jakby na wszelki wypadek konstruktorzy dodają grille, by lepiej chronić tak cenne głośniki.

Tweeter

Zarówno w zestawie dwu- jak i trójdrożnym tweeter może być montowany bezpośrednio za średniotonowym na przedzie. Warto obejrzeć go z tyłu. Obudowa z układem rozpraszania dźwięku, to dodatkowe wsparcie dla średniotonowego. Może przecież grać wciąż mocno i czysto nawet, jeśli wysokotonowy tkwi tuż nad nim. Technika niezmienna: odlewany kosz, odprowadzenie ciepła i mocowanie dla jedwabnej kopułki. A granica możliwości ? Do 35 kHz.

Zwrotnica

W środku aluminiowej obudowy dostrzec można przełączniki filtracji ( 12sB na oktawę ) do trzystopniowej regulacji tweetera ( 0, 6, 12 dB ). Przydają się na co dzień, by lepiej dopasować zestaw do różnych muzycznych gustów.

Zwrotnica Space 3D

Jako pierwszy krok do brzmienia SQ Vibe daje sporo do myślenia. Space 3D zapewnia imponujące osiągi w sensownej cenie. Mamy nadzieje, że pogłoski o całej kolekcji Hi-End od Vibe nie będą plotką. Firma za kwestię honoru przyjął spełnienie przyrzeczenia o stworzeniu głośników, które wywindują poziom jakości wysoko w górę za cenę, jakiej nikt się jeszcze nie spodziewa. Niemniej kolekcja basowa będzie nadal kontynuowana i dalej będzie rosnąć jako swoista przeciwwaga dla wybitnego zestawu przedniego.
4Tuning daje Wam niepowtarzalną okazję by stać się posiadaczem tego wybitnego zestawu, jako jedna z pierwszych osób w naszym kraju.