Wróżby miłosne

Wróżby miłosne
W dawnych czasach młoda dziewczyna, dorastająca na wsi, miała dwie perspektywy w życiu. Mogła poślubić kogoś, założyć rodzinę lub pozostać z rodzicami na gospodarstwie. Małżeństwo było wysoko na liście priorytetów większości młodych dziewcząt. Zatem konieczne było, przyciągnąć ich do siebie, by móc wyjść za mąż.

Z wiekami powstawało wiele przesądów i obrzędów związanych z pannami, chcącymi brać ślub. Np. w Islandii złym znakiem było pozostawienie gotującej się wody przez taką Pannę. Jeśli zapomniała ona wyłączyć gotującą się wodę, uznawano to iż w tym roku nie wyjdzie za mąż.
Droga do małżeństwa była dla tych panien bardzo ważna, ale nie siedziały one z założonymi rękoma, tylko pragnęły pomóc swojej przyszłości. Młode dziewczyny brały udział w przeróżnych formach wróżenia, by choć w niewielki sposób dowiedzieć się co je czeka w miłości.

W większości wypadków otrzymywały one ogólne informacje na temat przyszłego męża- np. kolor włosów, z którego kierunku świata się pojawi, czy jest od niej młodszy czy starszy, czy jest z bogatej rodziny czy nie. Wszystkie te informacje były strzępkowe, ale z tych małych informacji z czasem utworzył się obraz przyszłego partnera życiowego.

w europie przez wieki, w różnych państwach pozostawały tradycyjne dni, w których szczególnie wróżono i przepowiadano przyszłość. w Polsce są to Andrzejki, Katarzynki. Np. na wyspach Islandii były to dni Matki gromnicznej -2 lutego, przesilenia letniego oraz Halloween. Szczególnie w Halloween, gdzie świat duchów i świat ludzi żyjących nie jest już oddzielony barierą, powoduje iż możemy w tym czasie starać się poznać swoją przyszłość…

Wróżby były zróżnicowane i metody jakimi się posługiwano tez były różne, w zależności od kraju i kultury. W niektórych miejscach stosowano magiczne rytuały, by przyciągnąć od siebie przyszłego męża.

Do tej pory w europie i nie tylko istnieje wiele przesądów związanych z życiem uczuciowym. Nie sposób jest ich tutaj wszystkich wymienić. Przetoczyć można kilka ważnych, o których warto pamiętać w przyszłości.
Jeśli spotykamy się z mężczyzną, nie wybieramy do spotkań takich miejsc jak góry czy urwiska. Nie całujemy się tez na schodach, czy w miejscach mało bezpiecznych. Nie dajemy takich prezentów jak książka, chyba że podpiszemy ją słowami” Pożyczam na wieczne nieoddanie”.

Najbardziej jednak powszechne są wróżby miłosne związane z dopasowaniem Astrologicznych znaków, czy Indywidualnych Horoskopów partnerskich. Możemy również szukać odpowiedzi w kartach, I Cingu, Runach, wahadełku, Jasnowidztwu, oraz wielu innych metod ułatwiającym nam zerknięcie w przyszłość.