WYJĄTKOWY VW GOLF

WYJĄTKOWY VW GOLF
Tunerzy borykają się z wieloma problemami. Mianowicie jak zmodyfikować auto aby się podobało jednocześnie nie powielając schematów? Jak dobrać elementy aby całość powodowała opad szczęki? Wreszcie jak pomalować samochód aby był wyjątkowy i niepowtarzalny?

Niestety nie ma jednej recepty. Alex - właściciel Golfa prezentowanego poniżej wcielił w życie kilka pomysłów które mogą wydawać się szalone, jednak całokształt jest oszałamiający!

Podstawowym elementem użytym do upiększenia auta Alexa stała się skóra. Oczywiście czytając "skóra", od razu można sobie wyobrazić pięknie wykonane wnętrze - które jest tu oczywiście obecne - ale czy tego już nie widzieliśmy? Na szczęście francuz poszedł krok dalej, pokrywając skórą znaczną część nadwozia swojego wozidła! Skóry w beżowym odcieniu użyto między innymi na pasach zderzaków, plastikach na nadkolach, progach, lotce czy dachu, który przeszyto w romby by nadać mu jeszcze więcej elegancji. Ciemny brąz wykorzystano na masce, tylnej klapie, klapce wlewu paliwa, obu zderzakach i hokeju RS2. Dodatkowo na każdym z tych elementów można zobaczyć wyszyte linie nawiązujące do technik pinstripingu, które prezentują się obłędnie i dodają charakteru. Elementy które uniknęły obszycia skórą pomalowano błyszczącym brązem lub pochromowano.

Nadwozie tego VW jest również pełne smaczków, które mogą zostać przeoczone podczas podziwiania skórzanej powłoki. Mamy tu między innymi lusterka w stylu "retro" obszyte beżową skórą, pochromowane klamki oraz grill dający z lampami typu black/chrome i blendą wspaniały efekt. Trudno natomiast nie zauważyć 18-calowych szprychowych felg, które zostały nieco zmodzone. Za pozłocenia odpowiedzialna jest firma Doggriderz, która ma w swojej ofercie głównie akcesoria do lowriderów. Jakby tego było mało, 25 szprych w każdej feldze pokryto ...... tak, beżową skórą. Instalacja airride posadziła całość naprawdę nisko, a pilot do sterowania nią jest kolejnym ukłonem w kierunku lowriderów. Gdyby jednak ktoś jakimś cudem przeoczył Golfa Alexa ten może zamruczeć wydechem opartym na komponentach Remusa zakończonych nierdzewną dwururką.

We wspomnianym już na początku tekstu wnętrzu trudno znaleźć element NIE pokryty skórą. Przed tapicerem nie uchroniły się nawet siłowniki klapy, nakładki na pedały czy zapinki pasów. Jedynym elementem wyróżniającym się jest jednostka centralna Alpine z wysuwanym 7-calowym ekranem, pomagająca okiełznać 1500 watowego potwora w bagażniku. Po za Subem, w kufrze Golfa znalazło się miejsce dla komponentów instalacji airride, które (nie będę oryginalny) pochromowano i pokryto skórą.

Oglądając zdjęcia tego samochodu nie sposób nie docenić ogromu pracy włożonego przez właściciela w ten projekt. Efekt jaki uzyskał jest innowacyjny, nowatorski i kontrowersyjny - ale czy właśnie nie o to chodzi w tuningu?